Mobirise

Bukietlove

Katarzyna Krzynówek i Katarzyna Filipowicz – Bukietlove
Projekt Bukietlove to owoc miłości do kwiatów
i natury. Autorkami projektu są dwie Kasie,
z wykształcenia architektki krajobrazu zafascynowane nowoczesnym wzornictwem, architekturą, z powołania pasjonatki natury
i ekologii.

Początkowo zajmowaliśmy się aranżacją zieleni we wnętrzach, następnie rozszerzyłyśmy nasze usługi o florystykę ślubną. Obecnie ruszamy z nowym projektem - pocztą kwiatową na terenie Krakowa z opcją dostawy, z możliwością zamówień naszych bukietów. Pracujemy głównie z naturalnym tworzywem roślinnym, dlatego nasza praca jest uzależniona od pór roku. Szczyt przypada na okres od wiosny do jesieni, zima to dla nas czas regeneracji.

Nasza pracownia znajduje się w podwórku przy Rynku Podgórskim 9 w Podgórzu. 

Od kiedy? 

Pracownię florystyczną powadzimy już od 6 lat. Ale razem znamy i pracujemy jeszcze dłużej, prowadziłyśmy inne pracownie projektowe i razem studiowałyśmy architekturę krajobrazu na Politechnice Krakowskiej.

Najdziwniejsze zlecenie 

Hmm, każde jest wyjątkowe, branża ślubna to temat niezwykle emocjonujący, ważny dla naszych klientów i równie ważny dla nas. Stąd każde zlecenie jest inne, ale na to najdziwniejsze chyba ciągle czekamy…

Ukochane dziecko 

Ukochane dziecko to… nasz dobry duch pracowni, maskotka, pies Furia. A tak serio, to trudno nam wyróżnić jakieś jedno zlecenie, pracę, projekt, lubimy wszystkie, z każdego jesteśmy dumne.

Zmiany… 

Nasza praca to nieustająca zmiana, ruch, kreacja, nasi klienci oczekują od nas ciągle czegoś nowego, każde zlecenie w zasadzie jest niepowtarzalne.

Pracownia cały czas się rozwija, w tym roku rozpoczęłyśmy sprzedaż kwiatów w poczcie kwiatowej, kwiaty można zamawiać online, na razie z jednodniowym wyprzedzeniem ale w planach chciałybyśmy aby zamówiony bukiet trafiał w ręce klienta jeszcze w tym samym dniu, w którym został zamówiony.

Media społecznościowe towarzyszą nam od zawsze, właściwie jest to nasze główne narzędzie komunikacji. Rezygnacja z tego zwyczajowego „trafiania” z ulicy nie sprawiło nam wiekszego problemu, wręcz pozwoliło skupić się na realizacji zamówień. Nasz rytm pracy – rytm pracy pracowni, a nie kwiaciarni woli ten bardziej uporządkowany, usystematyzowany wirtualny sposób komunikacji. Słowem zmiany, które niesie współczesność nam służą.

Podgórze, bo… 

Długo szukałyśmy miejsca na pracownię, trafiłyśmy tu, do Podgórza, na ten kameralny, zielony dziedziniec, ukryty przed zgiełkiem miasta, a jednocześnie będący w centrum, bo w Rynku Podgórskim. Dla nas to było to! Podgórze pięć lat temu było zupełnie inne, nie przyciągało uwagi turystów w takim stopniu jak dziś. To nas skłania do myślenia o bardziej dynamicznym otwarciu na klienta, obecnie wszystkie zamówienia przyjmujemy z wyprzedzeniem, nie prowadzimy regularnej sprzedaży kwiatów, może czas to zmienić? Zobaczymy co przyszły rok pokaże..

Jak to się zaczęło w tym miejscu 

Najpierw znalazłyśmy mały lokal w oficynie, po roku jednak okazało się, że jest już dla nas trochę za mały, więc udało się nam wynająć sąsiadujący kolejny, w którym teraz prowadzimy pracownię. W mniejszym spotykamy się z klientami, prowadzimy prace biurowe i współdzielimy go z drugą firmą zajmującą się sukniami ślubnymi - Boso.

Jak to się zaczęło u nas… 

Rozpoczęło się od miłości do roślin i kwiatów, którą ubrałyśmy w wiedzę podczas studiów. Wiedziałyśmy od zawsze, że naszym zajęciem i zawodem będzie żywe i zielone ;-), że będą to rośliny, może projektowanie przestrzeni zielonych, w rezultacie robimy to, co robimy, ukwiecamy najważniejsze życiowe chwile.

Gdyby nie to… 

To zajmowałybyśmy się tym co jest naszym zawodem - w szerszym zakresie - projektowaniem krajobrazu.

www.bukietlove.pl

www.sklep.bukietlove.pl

bukietlove.blogspot.com